Search
  • Vlada Dapkos

Spaghetti Su Brokolių ir Grietinėlės Padažu ir su Parmezanu pavadinimu Letsdūkarbz

Alergenų info: kvietiniai miltai, laktozė.

Gaminimo laikas: apie 30 min.

Ar yra glitimo: taip, aukštas kiekis.

Angliavandenių situacija: angliavandenių indeksas labai aukštas.

Cukraus: labai žemas indeksas

Laktozė: taip.

Šis receptas turi švelnų saldžiarūgštį skonį - bent jau man. Kai klausiau savo dvylikamečio sūnaus, kokį skonį identifikuoja pirmiausia, jis atsakė "trūksta druskos". Iš tikrųjų trūko, bet čia lengvai pataisoma smulkmena :)

Dėl makaronų - nebeturiu craving'o jiems (manau, kad padarysiu atskirą įrašą apie makaronus ir kitą aukšto angliavandenių kiekio maistą) ir valgau itin retai - pvz., kas dvidešimtą savo cheat day.

Šiandien išbandžiau štai tokią kombinaciją:

Išverdu apie 300 g spaghetti makaronų (stenkitės naudoti aukščiausios kokybės makaronus, man patinka Barilla, nes dar nepriaugau iki savo pačios makaronų from the scratch ritinimo),

jiems išvirus (maksimum 10 min.) nukošiu vandenį, nuskalauju makaronus po paprastu vandeniu (kad nusiskalautų tas lipnumas) iš krano (Švedijoje tai daryti yra tvarkoj), užpilu šaukštą alyvuogių aliejaus, švelniai permaišau ir palieku stovėti puode (nededu dangčio, nes nenoriu, kad suliptų. Patarimas: stenkitės nepervirti - mes iš senų laikų esam pratę, kad makaronai turi būti labai minštos konsistencijos. Iš tiesų ne, jie turėtų būti šiek tiek švelniai kietoki - nu ne kietoki. Suprantate, ką noriu pasakyti tikiuosi. Kramtomi.

Atskiram puode išverdu supjaustytas šviežio brokolio galvas (mes brokolio fanatai. Galite naudoti šaldytą).

Supjaustau geltoną svogūną ir sutarkuoju vieną morką.

Įkaitinu keptuvę ir pakepinu svogūną ir morką ant įkaitusio ghee sviesto (galite naudoti sau įprastą kepimo aliejų, aš labai mėgstu ghee sviesto teikiamą paskrudusio sviesto skonį).

Kažkur proceso gale įpilu šaukštą maistinio acto ir įdedu arbatinį šaukštelį kokosų cukraus - galite dėti paprastą, aš tiesiog jo neturiu namie (eksperimentuoju su saldžiarūgščiu skoniu). Būtina palaukti, kol išsigaruoja actas ir nuolat maišyti. Poto įpilu

apie 200 ml maisto grietinėlės 4% riebumo - Švedijos pardose skirstoma maistinė greitinėlė nuo tos kur pilama į kavą, neatsimenu, ar sistema tokia pati Lietuvoje. Man svarbiausia šiuo atveju, kad riebumas būtų mažas, bet, taip, šis patiekalas tikrai nepretenduoja į liesiausio ir sveikiausio patiekalo statusą.

Dedu druską, pipirus, įdedu išvirusius brokolius ir leidžiu visa tai kepti slash virti ant labai lėtos ugnies maksimum 10 minučių. Būtų gerai paragauti, ar Jums viskas tinka dėl skonio proporcijų.

Patarimas: grietinėlę pilkite tik tada, kai actas išsigaruoja, nes kitaip sutrauks.

Padažui iškepus, dedu į lėkštę, dedu ant viršaus padažą ir pateikiu su parmezano sūriu. Iš esmės būtų galima daryti šiek tiek atvirkščiai - tai yra, dėti makaronus į padažo kupiną keptuvę ir ten švelniai juos pakepinti, kad jie pamirktų padaže, bet aš šitam žigsniui elementariai per alkana.

Taigi, kokį skonį identifikuojate pirmiausia?

Skanaus.21 views0 comments