Search
  • Vlada Dapkos

"O tai kur mėsa?" arba Sviestinio Moliūgo ir Juodųjų Pupelių Mėsaniai be Mėsos (veganiškas receptas)

Updated: Feb 15, 2020

Šaldytuve turėjau nemažai sviestinio moliūgo atsargų (o su likučiais man patinka eksperimentuoti), todel norėjau pagaminti kažką naujo.

Šis receptas - veganiškas. Ne, aš nesu veganė. Savo bloge norėčiau išlaikyti neutralią - nei už, nei prieš - poziciją, tačiau prie progos pasidalinsiu savo veganiška patirtimi. Veganiški receptai man patinka, nes jie - kas svarbu man - yra be alergenų, tokių kaip laktozė, o dažnai ir be glitimo.

Reikės:

Ketvirtadalio išvirto sviestinio moliūgo

1 pakelio juodųjų pupelių (mano naudotame pakelyje buvo beveik 400 g)

1 indelio konservuotų saldžiųjų kukurūzų

1 nedidelio geltono svogūno

iki 100g maltų avižinių dribsnių (galite naudoti be glitimo)

truputį raudonėlio (man pasisekė, turiu jo šviežiai džiovinto - tiesa, kas žiūrite mano stories Instagrame, pagaliau aš Jums turiu atsakymą - prieskonis, kurį nusipirkau Fuerteventūroj ir kurį rodau vienoj istorijoj ir yra džiovintas raudonėlis.)

šiek tiek kmynų

žiupsnis jūros druskos ir šviežiai maltų pipirų (salt'n'peppa :)


Viskas labai paprasta: moliūgą, pupeles, kukurūzą reikalinga sutrinti (prieš tai nupylus vandenį, aš pupeles dar praskalavau po vandeniu). Svogūną kepinu ant kokoso sviesto, kol karamelizuojasi. Poto įdedu svogūną į bendrą masę. Dabar svarbiausia - tešlos konsistencija. Man pirmas batch'as nepavyko, nes tešla išskydo (gi neveltui sakoma, kad pirmas blynas prisvyla). Išskydo ji todėl, kad įdėjau nepakankamai maltų avižų. Šiuo atveju jie funkcionuoja kaip klijai, kaip miltai, kurie sulipina tešlą.

Kai tešlos konsistencija bus pakankamai gera, kad iš jos būtų galima suformuoti blynelį/mėsainį kaip juos bepavadintume, tuomet galima visa tai kepti ant gana mažos ugnies, kol gražiai paruduos. Reiktų gana neretai juos apversti, nes tokia daržovių konsistencija yra ganėtinai lipni, todėl iškyla prisvilimo pavojus. Galite kepti ant kokosų sviesto, ghee sviesto, alyvuogių aliejaus - fantazijos ir spintelių atsargų reikalas.

PADAŽAS PRIE MĖSAINIŲ:

Lengvai galima pasigaminti hummusą iš šiek tiek tahini (sezamų pastos), šiek tiek citrinos sulčių, šiek tiek alyvuogių aliejaus ir soja padažo - nebijokite matuoti iš akies (originaliame hummuso recepte naudojami virti avinžirniai, tačiau mūsų burgerių mišinys jau turi savyje nemažai krakmolo iš pupelių, todėl rekomenduoju dėti soją, o ne avinžirnius.)

Aš patiekiau burgerius su salotų lapais ir skrudinta burgerių duona (jos negaminau, pirkau paruoštą pardėj). Viskas. Man dar labai norėjosi užsispausti citrinos, tai tą ir padariau.

Dėlko gerai juodosios pupelės? Juodosios pupelės turi mažą, palyginus su kitomis pupelių rūšimis, angliavandenių kiekį. Dar kažkodėl visas internetas sviestinį moliūgą visada derina su juodosiomis pupelėmis :) Jei rimtai - labai daug mums reikalingų vitaminų ir mineralų (kalis, geležis, vitaminas B), savo sudėtyje turi daug skaidulų, kas kūnui yra labai svarbu (Beje, veganai gali šlamšti daržoves nors ir kilogramais, jiems vis tiek visada reikalinga gerti maisto papildus su geležim, vit B, ir tt. Kodėl? Todėl, kad kūnas geriausiai pasisavina būtent iš mėsos, žuvies, kiaušinio esamas mineralines medžiagas, ypatingai geležį - aktualu moterims).

Skanaus!


29 views0 comments