Search
  • Vlada Dapkos

Mano Ultimali Low-carb Bananų Duona Be Miltų (o taip pat be cukraus, be laktozės - Vegan, Paleo)

Džiaugiuosi, kad apie šitą mano nepelnytai pamirštą receptą man priminė draugė. Kas netingite pascrollinti iki angliškos blogo versijos, ten jį rasite, reik scrollint gana daug žemyn :)

O receptas labai geras tuo, kad jame yra žemas angliavandenių kiekis. Ši duona yra tikrai mažiausio angliavandenių indekso iš tų, kurias esu pateikusi savo bloge.


Reikės:


250-300g labai sunokusių bananų

80g sumaltų migdolų (sumalu kavamale)

2 šaukštų žemės riešutų sviesto - atradau puikų lietuvišką, be pridėtinio cukraus, brendas vadinasi Uldukas. Rekomenduoju!

60g mano sėklelių mikso - ok, kas jau skaitot mane iš anksčiau, žinote, kad daugelyje savo sveikų kepinių naudoju šį miksą. Jį sudaro įvairios sėklelės - saulėgrąžų, moliūgų, chia, sezamo - galima naudot bet ką, ką mėgstat. Sėkleles aš šiek tiek pakepinu keptuvėj (porą minučių), poto sumalu kavamale. Tokį miksą galima laikyti dėžutėje šaldytuve ir esant reikalui panaudoti.

50g kokoso miltų - aš naudoju Alvo. Grynai dėl tekstūros, tam, kad elementariai suliptų tešla. Kokosų miltai suteikia kepiniui šiek tiek salstelėjusį skonį. Mėgstu kokoso miltus dėlto, kad jie turi itin žemą angliavandenių kiekį: 18g/100g. Tai jei palyginus su paprastais kvietiniais miltais, tai nėr ką lygint: 78g/100g.

2-3 šaukštų kokoso aliejaus (lydyto. Arba galite naudoti ghee sviestą, tik jį taip pat išlydykite)

Stiklinės (plius minus, prašau žiūrėkite tešlos konsistenciją) augalinio pieno - mano absoliutus favoritas jau keletą metų yra Alpro migdolų pienas

1 šaukšto tahini (sezamų pastos) - galite šį ingredientą praleisti. Aš asmeniškai labai mėgstu tahini prieskonį, primena chalvą.

0,5 šaukštelio sodos/kepimo miltelių

Žiupsnelio druskos (geriausia sea salt)


Saldinimo opcijos yra dvi:

  1. Jei laikotės labai griežto becukrio režimo, geriausia tešlą saldinti Stevija saldikliu, arba kokiu kitu jums priimtinu saldikliu. Tačiau naudojant tik Steviją, reikia žiūrėti tešlos konsistenciją - greičiausiai reikės įpilti šiek tiek vandens arba augalinio pieno. (Aš šįkart naudojau pure stevia saldiklį be priemaišų iš Livinno). Galite naudoti ir kitas saldiklių opcijas, tačiau aš asmeniškai nemėgstu sintetinių saldiklių sukeliamo pašalinio poveikio (apie tai - prie progos)

  2. Naudoti natūralų medų arba klevų sirupą. Reikėtų iki 100ml. Medų reikėtų ištirpdyti.

Dėl tešlos konsistencijos: standžiai skysta. Ne blynų tešla, o pyrago tekstūra. Nuslysta nuo šaukšto, maišosi lengvai.


Metodas:

Bananus sutrinu šakute, sudedu likusius ingredientus (kuriuos reikia ištirpinu puode), išmaišau. Kol gaminu tešlą, įkaitinu orkaitę iki maždaug 180C. Į paprastos duonos kepimo formą įtiesiu kepimo popierių ir supilu tešlą, tolygiai paskirstau. Pašaunu į orkaitę.

Mano duona iškepė per maždaug 40 min, reikalinga tikrinti, ar iškepė anksčiau, kad perdaug neišdžiūtų.


Beje, kam aktualu ir įdomu žemo angliavandenių kiekio alternatyvos: sekite mano postus, ketinu sudaryti praktinį alternatyvų įprastiniams miltams vadovą, ten apžvelgsiu, avižų, grikių, žemės riešutų, migdolų ir kitus miltus.


Raskite mane Instagrame @vlada.dapkos


Enjoy!
55 views0 comments