Search
  • Vlada Dapkos

Džiovintų Figų ir Pekano Riešutų Brownies (be rafinuoto cukraus, be glitimo, be laktozės)

Updated: Jan 8

Jei nesate įpratę prie sveikuoliškų kepinių skonio prasme, siūlyčiau pradėti nuo kiek lengvesnių ir natūraliai saldesnių kepinių, tokių, kaip, pvz., sveika bananų duona. Jos receptą galite rasti mano bloge, štai linkas: https://bit.ly/35vb6Vy

Brownies receptas:


250g grikių miltų (aš naudoju Fasma, man labai patiko jų kokybė, esu išbandžiusi keletą skirtingų gamintojų Lietuvoje)

50g kakavos miltelių (nesaldintų) Pirmąkart naudojau Beatos virtuvės kakavą, yra keletas skirtingų kakavos rūšių. Aš naudojau Kepinių ir desertų kakavą, nenusivyliau kokybe. Galite išmėginti ir kitos rūšies/brendo kakavos miltelius, šiuo atveju svarbiausia kokybė.

Maždaug 4 šaukštai kokoso aliejaus (lydyto) (aš savo mylimo brendo Lietuvoje dar neatradau, todėl nededu konkrečios rekomendacijos)

250 ml nesaldinto migdolų pieno (unsweetened), aš visada naudoju Alpro produkciją (galite naudoti bet kokį augalinį pieną - kokosų, migdolų, avižų, ryžių. Tiesa, sojos nerekomenduočiau, - prie progos paaiškinsiu, kodėl)

Pusė arbatinio šaukštelio kepimo miltelių/sodos

4-5 džiovintų figų, aš naudoju vokiečių Seeberger premium brandą

Keletas pekano riešutų - aš naudoju Arimex lietuviškąjį Karališkąjį mišinį (tiesiog išrankiojau pekano riešutus iš mišinio:). Renkantis džiovintus vaisius, svarbu pasirinkti tokius, kurie yra be pridėtinio cukraus.

Žiupsnis jūros druskos


Saldinimo alternatyvos šiuo atveju yra dvi:

  1. Jei laikotės labai griežto becukrio režimo, geriausia tešlą saldinti Stevija saldikliu, arba kokiu kitu jums priimtinu saldikliu. Apie natūralius ir dirbtinius saldiklius prie progos parašysiu atskirą postą. Tačiau naudojant tik Steviją, reikia žiūrėti tešlos konsistenciją - greičiausiai reikės įpilti šiek tiek vandens arba migdolų pieno. Tešlos konsistencija turėtų būti maloniai gliti, šiek tiek lipti prie šaukšto, bet maišytis lengvai

  2. Naudoti natūralų medų arba klevų sirupą. Reikėtų iki 100ml. Medų reikėtų ištirpdyti.

Metodas:

Užmerkiu figas verdančiame vandenyje, jos suminkštės. Sumaišau visus ingredientus. Paruošiu kepimo indą ir patiesiu kepimo popierių. Įkaitinu orkaitę iki maždaug 180C.

Kai tešla paruošta, dedu ją į kepimo skardą/indą, tolygiai paskirstau. Ant viršau dedu (švelniai įspaudžiu į tešlą) per pusę perpjautas figas ir pekano riešutus. Pašaunu į orkaitę. Man iškepė per 15min. Rekomenduoju tikrinti, ar iškepė ir anksčiau, nes brownies perkepti labai išdžiūna. Brownies jau ir taip yra palyginti sausokos konsistencijos, net kai iškepę.

Skanaus!


88 views1 comment