Search
  • Vlada Dapkos

Švelniai Salstelėjusio Skonio Vištiena Su Rozmarinu, Kmynais ir Pastarnoku

Updated: Feb 18, 2020

Šeštadienį po tradicinės kavos mieste ir šiek tiek cheat gėrio (šeštadieniais man yra cheat day), pajuntu nenumaldomą norą pietums/vakarienei (savaitgaliai tam ir yra, kad valgytume šiek tiek išreguliuotais laikais lunch slash dinner) kažką iškepti orkaitėje. Toks, žinote, weekendo feelas. Ir kvapas. Greitai perkratau galvoje alternatyvas: lazanija...tiesiog daržovės be nieko.... pica....Vištiena! Noriu gaminti vištieną. Burnoje ima kauptis seilės, mintyse jau dėlioju būsimą receptą. Greitai nulekiu į greta esančią maisto pardą ir į krepšelį susimetu:


1 nedidelio dydžio - 1,2 kg - šviežią (nešaldytą) vištą (greičiausiai ją reiktų vadinti viščiuku, tačiau nesu tikra, švedai tai vadina "kyckling" - "višta" bet po to atsimenu, kad jie atskiro termino viščiukui neturi)

1 pastarnoką (nes senai eksperimentavau, tai nenoriu iškart kilą susimest, o gal nepatiks)

apie 300 g bulvių (paprastų. nes noriu)

apie 300 g morkų

1 citriną

1 geltoną svogūną


Likusius ingredientus turiu namie.


Likę ingredientai yra:

Alyvuogių aliejus

džiovinti kmynai

Šiek tiek jūros druskos ir pipirų

Pora lauro lapų

šviežiai džiovinto rozmarino šakelių (žinoma, tiks ir paprastas prieskonis iš parduotuvės)

1 obuolys


Greitai paruošiu marinatą - sumaišau aliejų, druską, kmynus, sultis iš citrinos ir tuo mišiniu ištrinu vištą. Į mišinį įdedu sutarkuotą pastarnoką. Nebijokite matuoti iš akies. Jeigu iš akies nėra aišku, tuomet dėkite lygiomis dalimis, ty. 1:1 santykiu, pvz 2 valgomi šaukštai aliejaus, 2 valgomi šaukštai citrinos sulčių ir tt.

Kadangi čia buvo last minute idėja, tai palaikau vištieną ištrintą marinatu tik apie valandą, tačiau įsivaizduoju, kad palaikius ilgesnį laiką, ji dar labiau įsigertų aromato.

nuskutu bulves ir morkas ir obuolį supjaustau grubiais gabalėliais, supjaustau svogūną.

Vištą, bulves, morkas, svogūną ir obuolį (kam obuolį? šiaip sau. Nes guli šaldytuve toks link džiuvimo. Mesdama jį į bendrą katilą dar nežinojau, kad jis atneš labai gaivų saldžiarūgštį skonį) sudedu į lazanijos kepimo stiklinį indą ir gausiai aplaistau pasigamintu padažu. Svarbu! Padažą stipriai praskiedžiu vandeniu. Bulvės, morkos ir pati višta turi literaliai pusiau mirkti padaže. Tai padės išlaikyti drėgnumą ir skonį. Pašaunu į karštą orkaitę (mažiausiai 180C)

Kepu apie 1,4 valandos.


Dar vienas patarimas - kas 15-20 min vištą ir co. aplaistyti jos pačios sultimis - ty. tas padažas, sumišęs su iš vištienos išskiriamomis sultimis ir vandeniu ir yra kertinis skonio elementas, tai tiesiog pasiimi šaukštą ir aplaistai vištieną ir bulves ir su tuo padažu keliskart).

Vištieną patiekiu su tzatziki padažu (graikiškas jogurtas, įtarkuota šiek tiek agurko plius mėta).

Neatsimenu, kada man paskutinįkart buvo taip skanu.

Ačiū už dėmesį ir skanaus38 views0 comments